Zorunlu ana sınıfı sistemi nedir merak ediliyor! MEB Zorunlu ana sınıfı projesi için düğmeye bastı

Zorunlu ana sınıfı sistemi nedir merak ediliyor! MEB Zorunlu ana sınıfı projesi için düğmeye bastı

Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Zorunlu ana sınıfı sistemi projesi gündeme geldiği günden bu yana anne ve babalar detayları merak etmeye başladı. Zorunlu ana sınıfı sistemi için MEB düğmeye bastı. Haftalık 10 saatlik bir program ve gezici öğretmen formülü gündemde. Dezavantajlı bölgelerde konteyner sınıflar da seçenekler arasında.

Zorunlu ana sınıfı sistemi nedir merak ediliyor! MEB Zorunlu ana sınıfı projesi için düğmeye bastı

Milli Eğitim Bakanlığı velileri şaşırtan bir çalışma için düğmeye bastı. Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu ana sınıfı sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Zorunlu ana sınıfı sisteminde ana sınıfı yaşının 54 aya çekileceği gündeme geldi. Haftalık 10 saatlik program ve gezici öğretmen formülü gündeme geldi. Sistemin Türkiye'de uygulana bilmesi için 19 bin derslik ve 20 bin öğretmene ihtiyaç duyulacak. Bunun üzerine esnek eğitim sistemleri gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yeni sistem için düğmeye bastı. Hem alt yapı hemde müfredat çalışmaları başladı. Bakanlık ana sınıfı projesini Eylül sonu ile 54 ayını dolduran çocukları kapsayacak şekilde zorunla hale getirmeyi planlıyor. Öğretmen ihtiyacının giderilmesi için 3 yıl boyunca ana sınıfı öğretmeni kadrosunun artırılması bekleniyor. Ancak 19 bin anasınıfı öğretmeni olmadığı için 2 yıllık çocuk gelişimi mezunları sözleşmeli olarak çalışabilecekler. Öte yandan Doğu ve Güneydoğu gibi güvenlik riski bulunan bölgelerde haftanın 5 günü tam gün eğitim yerine haftalık 10 saatlik esnek ders modeli değerlendiriliyor. Bu bölgelerde gezici öğretmen formülüne de başvurulacağı belirtiliyor. Yer ve inşaat imkanı kısıtlı okullarda ise konteynır sınıflar oluşturulacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, zorunlu ana sınıfı sistemi için çalışmaya başladı. Masada esnek eğitimi modeli de var yani anasınıfı her okulda her gün olmayabilir. Haftalık 10 saatlik bir program ve gezici öğretmen formülü gündemde. Dezavantajlı bölgelerde konteyner sınıflar da seçenekler arasında. Zorunlu anasınıfı yaşının 54 aya çekilmesi de değerlendiriliyor. NTV, bakanlığın taslak çalışmasına ulaştı. 

zorunlu ana sınıfı zorunlu ana sınıfı sistemi ne zaman başlayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatma     0000-00-00 Acaba bu haber dogrumu ?ins dogrudur ya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü