Öğretmen atama tercih ekranı açıldı! İlk atama MEB Sözleşmeli öğretmen alım şartları 2016

Öğretmen atama tercih ekranı açıldı! İlk atama MEB Sözleşmeli öğretmen alım şartları 2016

Dün açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş 9 Ekim'de 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. 9 Ekim'de yapılacak olan atama için tercih ekranı açıldı. Öğretmen adayları 7 Ekim tarihine kadar atama tercihlerini yapabilecekler.

Öğretmen atama tercih ekranı açıldı! İlk atama MEB Sözleşmeli öğretmen alım şartları 2016

Numan Kurtulmuş önceki gün açıklama yaparak 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasının yapılacağını açıkladı. 9 Ekim günü yapılacak olan atama için tercih ekranı açıldı. Kurtulmuş yaptığı açıklamada "Ekim ayının 9'unda 20 bin öğretmen alımı yapılacak. Bu öğretmenlerimizin kalkınmada birinci derecede öncelikli yerlere atanacaklar." dedi.

ATAMA TERCİH EKRANI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen atama başvurusu için ilkatama ekranı açıldı. Sözleşmeli öğretmenlik, Dershane ve Etüt Merkezlerinde Çalışanlar,KPSSP10,KPSSP121 Tercih İşlemleri başladı. Aşağıdaki bağlantıdan sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemlerini yapabilirsiniz.

 MEB'in takviminde 10 Ekim 2016'da açılması beklenen sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ilk atama ekranı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamalarına göre bugün (9 Ekim 2016 tarihinde) açıldı. 5 bini dershane öğretmeni olmak üzere 20 bin sözleşmeli öğretmenin tercihleri internet üzerinden almaya başlayacak.

İlkatama ekranı ise birazdan adayların erişimine açılacak. MEB, ilk atama ekranı 7 Ekim 2016 cuma gününe kadar açık kalacak. Atama takvimine göre 4-7 Ekim arasında belirlenen tercih süresinin çok kısa olması nedeniyle uzmanlar, sürenin uzatılabileceğini öngörüyor.  Adaylar, ilk atama ekranından 20 okul/kurum tercihi yapacak.

Tercih dışı atanmak isteyen adaylar da ilgili kısmı işaretleyebilecek. İlkatama ekranından seçilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden başvurunun 7 Ekim 2016 cuma mesai bitimine kadar onaylatılması gerekiyor. Onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Bakanlar Kurulu sürerken açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş, toplantıda "Darbecilerin yargılama süreçleri ve özellikle FETÖ elebaşının Türkiye'ye iadesi ile ilgili çalışmalar" ele alınmıştır dedi.

"FETÖ ELEBAŞININ BULUNDUĞU YERDE TUTUKLANMASINI TALEP EDİYORUZ"

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin ABD ile temasların sürdüğünü ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"ABD ile her alanda stratejik ortaklığı olan bir ülke olarak, özellikle suçluların iadesi anlaşmasını yapmış bir ülke olarak da, bu karar Amerikan yargısı tarafından verilene kadar, adı geçen kişinin Türkiye'ye iade edilmek üzere bulunduğu yerde tutuklanmasını talep ediyoruz. Eylül ayının 10'unda gönderilen dosya, ilgili kişinin tutuklanmasıyla ilgili bir taleptir. O da bizim ABD ile suçluların iadesi anlaşmasının 10. maddesinden kaynaklanan bir hakkımızdır. Bu başvurunun en kısa zamanda karşılanacağını, bununla ilgili adımların atılacağını umut ediyoruz."

MECLİSTE KHK KOMİSYONU

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bakanlar Kurulunun ardından yaptığı açıklamada, TBMM'de 4 partinin katılımıyla Kanun Hükmünde Kararname Komisyonu oluşturulacağını da açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un açıklamalarından önemli başlıklar şöyle oldu:

FIRAT KALKANI OPERASYONU

Fırat Kalkanı Operasyonu, Suriye'nin bütünlüğü ve bu toprakların DEAŞ'ın saldırılarından kurtulması için yapılan bir operasyondur. Türkiye ÖSO'ya destek vermektedir. En başta söylediğimiz kırmızı çizgilerimiz devam etmektedir.

Bu bölgenin güvenli bir bölge haline gelmesi ve bölge halkının kendi şehirlerine dönmesi en önemli önceliğimizdir. Bizim için başarılı şekilde devam etmektedir. Kırmızı çizgilerimiz sürmektedir.

ABD VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMELİ

Musul ve Rakka konusundaki tavrımız da nettir. Bunun için bölgenin bütünüyle terör örgütlerinden temizlenmesi için Türkiye'nin koalisyon güçleri ile birlikte adım atacaktır. ABD verdiği sözleri yerine getirmeli, PYD Fırat'ın doğusuna çekilmeli.

Musul ve Rakka operasyonları yapılacaksa bu operasyonlarda mutlaka yerel unsurların, o şehrin unsurlarından oluşan mukavemet birimlerinin sahada olması, uluslararası koalisyonun da bu yerli unsurlardan oluşan bu mukavemete destek vermesi meselenin aslıdır. Türkiye bu çerçevede, Rakka ve Musul operasyonları ve diğer operasyonların yürütülmesini düşünür ve bu çerçevede de oradan DEAŞ çıkartılırken, oraların başka bir terör örgütüne bırakılmasını doğru bulmuyoruz.

20 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

Ekim ayının 9'unda 20 bin öğretmen alımı yapılacak. Bu öğretmenlerimizin kalkınmada birinci derecede öncelikli yerlere atanacaklar.

OHAL 90 GÜN UZADI

Bakanlar Kurulumuzda ele alınan konulardan birisi, 21.08 tarihinde yürürlüğe giren ve 19 Ekim'de sona erecek OHAL'in ikinci kere uzatılması ve 19 Ekim günü gece yarısı 01.00'de yenilenmesi kararıdır. Son MGK'da tavsiye kararı olarak OHALin uzatılması konuşulmuştu. Nitekim OHAL, 90 günlük süreyle uzatıldı.

ÇOK SAYIDA ŞEHİR EFSANELERİ ÜRETİLDİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, açıklamlarının ardından bir gazetecinin, "Rusya Devlet Başkanı Putin'in özel temsilcisinin, 14 Temmuz'da darbe teşebbüsüyle ilgili Türk yetkililere uyarıda bulunduğu iddiası"na ilişkin sorusuna, "15 Temmuz'dan sonra çok sayıda şehir efsanesi, sabık, başarısız darbe teşebbüsü öncesi ve sonrasıyla ilgili çok sayıda aslı esası olmayan şehir efsanesi üretildi. Herhalde bu söylediğiniz de onlardan birisidir" yanıtını verdi.

 

öğretmen atama 20 bin öğretmen ataması öğretmen atama tercihleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü