KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak merak ediliyor!

KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak merak ediliyor!

KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. KPSS Ortaöğretim sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklandı. KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca memur adayı tercih ekranının ne zaman açılacağını araştırıyor. ÖSYM önümüzdeki günlerde tercih ekranını aktif edeceğini açıkladı.

KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak merak ediliyor!

KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca memur adayı tercih sayfasının açılmasını bekliyor. KPSS ortaöğretim tercih kılavuzunun en geç önümüzde ki hafta yayınlanması bekleniliyor. KPSS Ortaöğretim tercihleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) KPSS Ortaöğretim Önlisans tercih kılavuzunu ne zaman açıklayacak? Kurum tarih verirken, sonuçların ardından tercih kılavuzu üzerinden yapılacak işlemlerde nelere dikkat etmek gerekiyor? 

Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 21 Aralık 2016 tarihinde kılavuzu kendi sitesinden yayınlayacak.

3.5 milyon insanın kaderi bugün netleşti, 2016 KPSS Ortaöğretim sonuçları 9 Aralık 2016 tarihinde açıklandı. Sınava girenler sonuçların açıklanmasını beklerken, ÖSYM tercih kılavuzunu kendi sitesinden en yakın zamanda yayınlayacaktır. Aşağıdaki linkten sonuçları öğrenebilirsiniz.

2016 KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

15 Temmuz Darbe Girişimi KPSS’ye damgasını vurdu

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sorusu, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda en dikkat çeken sorulardan bir tanesiydi. Darbeyi önleyen en önemli isimlerden Şehit Ömer Halisdemir üzerine kurum bir soru hazırladı: "Hangi üniversitenin ismi Ömer Halisdemir olarak değiştirildi? Birçok insan sorunun cevabını “Niğde” olarak cevap verdi. Darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde Üniversitesi’nin yeni adını “Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi” olarak değiştirdiklerini açıklamıştı.

KPSS puanı nasıl hesaplanır? Standart sapma nedir?

Kurum 120 soru sormaktadır. 60 tane genel yetenek, 60 tane genel kültür. 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Ve bu sayede net durumu oluşuyor. En önemli durum standart sapma konusu. Adayların en çok yapamadığı soru, belirli adaylar tarafından yapıldığında o sorunun puan değeri +5 veya -5 olarak hesaplanabiliyor. Puan hesaplamasında öngörülen bir puan sistemi mevcuttur. Klasik olarak 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla ortalama puan belli olmaktadır. Genel Kültürden ve genel yetenekten doğru ve yanlış soruların oranında net belli olmaktadır ve net üzerinden 0.5 ile çarpma işlemi yapılır. En son olarak + veya – 5 puan üzerinden puan belli olur.

Tercih durumu

Sonuçların açıklanmasından sonra Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, tercih işlemlerine başlayacak. Tercih işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmeyecek. Önlisans sınavına giren adayların da tercihleri beklemesinden ötürü tercih işlemleri bütün olarak yapılması bekleniyor. Kılavuz üzerinden yapılacak olan işlemler, kurumların açacağı kadroya göre şekil alacaktır.

kpss kpss tercihleri kpss ortaöğretim tercihleri kpsss ortaöğretim tercihleri ne zaman açılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü