KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı son dakika KPSS sonuç sayfası

KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı son dakika KPSS sonuç sayfası

20 Kasım günü yapılan KPSS Ortaöğretim sınavı sonuçları bugün açıklandı. Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS sonuçlarını ÖSYM'nin sayfasından öğrenebilirsiniz. KPSS ortaöğretim sonuçları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle.

KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı son dakika KPSS sonuç sayfası

Binlerce memur adayının günlerdir beklediği haber az önce geldi. KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı. KPSS ortaöğretim sonucunuzu ÖSYM'nin sitesinden öğrenebilirsiniz. KPSS ortaöğretim sonuçlarına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. 

KPSS SONUÇ SAYFASI

20 Kasım 2016 tarihinde Ortaöğretim düzeyinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (2016-KPSS Ortaöğretim ) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 09 Aralık 2016 tarihinde saat 14:55’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

ÖSYM KPSS sınav sonuçlarını az önce yayınladı. Adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfasından erişebiliyor.

 

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercihler ne zaman yapılacak, sorusu gündeme geldi. Önlisan ve Ortaöğretim sınavına giren KPSS adayları için ÖSYM tercih kılavuzu yayımlayacak. Adaylar tercihlerini kılavuzda yayınlanan bilgiler doğrultusunda yapacak.

KPSS tercih kılavuzunun önümüzdeki günlerde ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.

KPSS SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASIYLA SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIMLAR


@cermoloji  
Abiniz memur #KPSS

@ycandalgic 
Kpss sonuçları gelince genel kütürümün olmadığını anladım

@ErkamG1903 
Kpss açıklanmış hayrlı olsun

@Stylia_fever  
Amanin KPSS açıklanmış

@Alpogunonder  
Kpss 85 arkadaşlar, ağlayın

@KAPPKARAKARTAL 
Kpss açıklandıııııı

@ruveydakimmiski
Ne demek kpss açıklandı

@BlgAct  
Açıklanan kpss sonucu üzerine annemin tepkisi dkdkdk

@bnHulya  
Doğru söyleyin kaç aldınız kpss'den

 

KPSS sınavında değerlendirme nasıl yapılıyor?

Sınavda bulunan her test kendi içinde bir değerlendirmeye tabi tutuluyor. her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılıyor ve bu şekilde puanlama yapılıyor. Elde edilen puanların da ortalama ve standart sapmaları hesaplanarak standart puanlar bulunuyor.

Herhangi bir testte doğru ya da yanlış hiçbir cevabı olmayan adaylar söz konusu test için yapılan hesaplamalara katılmayacak ve bu adaylara bahsi geçen test için standart puanları hesaplanmayacak.

Yani bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi ve puanlamaya katılabilmesi için Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinin her ikisinden de az az 1 soruyu doğru ve ya yanlış olarak işretlemesi gerekiyor.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacak.

KPSS sınav puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacak. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Memur adaylarının en az sınav sonuçları kadar merak ettikleri bir diğer konu da tercihlerin başlayacağı tarih oldu. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlayacak, net bir tarih var mı? KPSS ortaöğretim sonuçları her yıl olduğu gibi bu yıl da Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacak. KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci başlayacak. İşlemi hiçbir ücret ödemeden yapabilecek olan adaylar, tercihlerini kılavuzu ve açılan kadroları baz alarak gerçekleştirebilecekler. Sonuçlar gibi tercihlerle ilgili de resmi bir açıklama gelmedi ancak tercihlerin başlayacağı tarihin ÖSYM resmi sitesinden duyurulması bekleniyor.


ÖSYM RESMİ SİTESİ İÇİN TIKLAYIN...

KPSS ORTAÖĞRETİM PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

KPSS sonuçları için gün sayan memur adayları, soru ve cevapların yayınlanmasının ardından yaklaşık puanlarını hesaplamanın yollarını araştırmaya başladı. İşte, tahmini puanını öğrenmek isteyen adaylar için KPSS hesaplamanın adımları...

KPSS puanın hesaplanmasında o yıl sınava giren öğrencilerin her bir test için ayrı ayrı aritmetik ortalama ve standart sapma değerleri ile testlerden yapılan maximum netler belirleyici olmaktadır. Bu değerler bilinmeden o yıla ait puanların hesaplanması mümkün değildir. Pek çok memur adayının girdiği sınavda 60 tane genel yetenek, 60 tane genel kültür olmak üzere toplamda 120 soru soruluyor, 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Adayların en çok yapamadığı soru, belirli adaylar tarafından yapıldığında o sorunun puan değeri +5 veya -5 olarak hesaplanabiliyor. KPSS puan hesaplamasında öngörülen bir puan sistemi mevcuttur. Klasik olarak 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla ortalama puan belli olmaktadır. Genel Kültürden ve genel yetenekten doğru ve yanlış soruların oranında net belli olmaktadır ve net üzerinden 0.5 ile çarpma işlemi yapılır. En son olarak + veya – 5 puan üzerinden puan belli olur.

kpss sonuçları kpss ortaöğretim sonuçları kpss sonuçları açıklandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü