Kar tatili olan iller 22-23 Aralık Ankara- Eskişehir-Çorum-Yozgat-Kahramanmaraş- Bursa'da okullar tatil mi

Kar tatili olan iller 22-23 Aralık Ankara- Eskişehir-Çorum-Yozgat-Kahramanmaraş- Bursa'da okullar tatil mi

Kar tatili olan iller öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye düşüş göstermesi ile birlikte kar pek çok ilimizde etkili olmaya devam ediyor. Bugün gece yarısından itibaren Ankara, Çorum, Yozgat, Kahramanmaraş, Bursa ve Eskişehir'de kar yağışı etkili olacak. Fakat bu illerin valiliklerinden henüz kar tatili olduğuna yönelik bir açıklama gelmedi.

Kar tatili olan iller 22-23 Aralık Ankara- Eskişehir-Çorum-Yozgat-Kahramanmaraş- Bursa'da okullar tatil mi

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte pek çok ilimizde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Bugün İçanadolu bölgesinde yoğun kar yağışı görüleceği bildirildi. Kar yağışının bugün geceden itibaren etkili olması bekleniyor. Kar yağışının şehirlerinde etkili olacağını öğrenen öğrenciler kar tatili var mı yok mu diye kontrol ettiler. Henüz kar tatiline yönelik bir açıklama gelmedi. 
 

Meteoroloji'den yapılan uyarılara göre yarın birçok ilde kar yağışı etkisini devam ettirecek. Geçtiğimiz haftalarda başlayan ve hala devam eden kar yağışının etkisi altında kalan illerde öğrenciler ve velilerin gözü kulağı bu akşamda Valiliklerde olacak. ''Yarın okullar tatil olacak mı'' sorusu şimdiden merak edilmeye başladı. 22 Aralık Perşembe günü tatil olan illeri son dakika Valilik açıklamaları geldikçe haberimizde bulabileceksiniz.

22 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara, Eskişehir ve Gaziantep başta olmak üzere birçok ilde kar yağışı devam ediyor. Meteoroloji'den gelen son dakika bilgilerine göre ise bazı illerde kar yağışı yarın da etkisini arttırarak devam edecek. Valilik tarafından açıklanan tatil haberleri geldikçe bu başlık altından öğrenme imkanına sahipsiniz.

KAHRAMANMARAŞ'TA

Kahramanmaraş'ta yoğun kar nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar nedeniyle kent merkezinde okullarda eğitime devam edildiğini ancak yüksek kesimlerdeki okullarda eğitime ara verildiğini söyledi.

Akkurt, Pazarcık, Ekinözü, Türkoğlu, merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçesindeki, taşımalı okullar ile bu ilçelerin yüksek kesimlerindeki okullarda kar dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

SİNOP'TA

Sinop'ta bir ilçe geneli ve 2 ilçede taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar göz önünde bulundurularak Boyabat ilçesindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Saraydüzü ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda bugün eğitim öğretim yapılmaması kararlaştırıldı. Yetkililer, bölgede kar yağışının aralıklarla devam ettiğini bildirdi.

GAZİANTEP'TE

Gaziantep'te etkili kar nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte etkili olan kar yapışı nedeniyle bazı kararlar alındığını söyledi.

Kent genelinde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Mete, hava durumuna göre bu sürenin uzayabileceğini kaydetti.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür de üniversite öğrencilerine bugün izin verildiğini açıkladı.

KİLİS'TE

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Vali İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi hesabında yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini bildirdi. Çataklı açıklamasında, gece başlayan kar yağışı dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liseler ile özel okullarda eğitime bugün ara verildiğini duyurdu.

DÜZCE'DE

Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yığılca ile Kaynaşlı ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İlçe kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi. Yapılan değerlendirmelerde, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime bugün ara verileceği kaydedildi.

ÇORUM'DA

Çorum'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar yüzünden mağduriyet yaşanmaması için Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.
Yapılan değerlendirme kapsamında Osmancık ilçesinde tüm okullarda, Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verildiği öğrenildi.

 

kar tatili kar tatili olan iller yarın okullar tatil mi hangi illerde kar tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yusuf evliya     2016-12-21 eskisehirde okullar tatilmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü