2016 TEOG ne zaman 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? Liselerde tatil mi

2016 TEOG ne zaman 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? Liselerde tatil mi

TEOG ne zaman? 8. sınıfların ter dökeceği iyi bir liseye girmek için çabalayacağı sınav TEOG iin geri sayım başladı. Gelecek hafta 23 ve 24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan TEOG sınavı yüzünden okulllar tatil mi merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi.

2016 TEOG ne zaman 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? Liselerde tatil mi

TEOG sınavı 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. 8.sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavı olduğu için o günlerde okullar tatil mi bir çok öğrenci aynı soruyu soruyor. 

Liselere giriş için uygulanan Temel eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapmasında gerçekleştirilen merkezi ortak sınavların ilkine iki hafta kaldı. Sonuçları karne notunda da etkili olan TEOG sınavlarının birinci dönem oturumları 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak. Olağanüstü hâller ve özel durumlar dışında, 8’inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci kendi okulunda sınava girecektir.


İlk gün öğrenciler, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, ikinci gün de Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil olmak üzere toplam altı temel dersten sınav olacaklar. Sınavda, öğrencilere her dersten çoktan seçmeli, 20 soru sorulacak; 40 dakika süre tanınacak. Değerlendirmede yanlış cevaplar doğruları etkilemeyecek. Öğrenciler olağanüstü haller ve özel durumlar dışında, kendi okullarında, önceden belirlenen sınıflarda sınava girecekler. Mazeret sınavı ise 17-18 Aralık’ta yapılacak, sonuçlar Ocak 2017’de açıklanacak. 

 

TEOG SINAVINDA HANGİ KONULAR ÇIKIYOR? 

MEB’in bu yıl için güncellediği TEOG-1 konuları şöyle:  
Türkçe: 
Sözcükte ve Söz Öbeğinde Anlam
Cümlede Anlam
Parçada Anlam
Eylemsi
Cümlenin Öğeleri
Yazım Kuralları
Noktalama İşaretleri
Yazı Türleri
Matematik: 
Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Köklü İfadeler 
Fen Bilimleri:  
İnsanda Üreme Büyüme ve Gelişme
Basit Makinalar 
T.C. İnkılap Tarihi 
ve Atatürkçülük:
Bir Kahraman Doğuyor
Milli Uyanış ve Yurdumuzun İşgaline Tepkiler
Ya İstiklal Ya Ölüm 
Din Kültürü ve
Ahlak Bilgisi
Kaza ve Kader
Zekat, Hac ve Kurban İbadeti (İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı, İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem)
Yabancı Dil (İngilizce)
Friendship
Teen Life
Cooking

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü