Türk Kızılayı'ndan Gazzeli çocuklara bayramlık

Türk Kızılayı'ndan Gazzeli çocuklara bayramlık

Türk Kızılayı, Lady Leyla isimli gemiyle Filistin'e çocuklar için bayramlık kıyafet ve ayakkabılar göndererek, Gazze'de ailelere dağıttı. Türk Kızılayı Gazze Şube Müdürü Sinan Derindere, yardımların Gazzeli ihtiyaç sahibi çocukların çektiği sıkıntıları biraz olsun hafifletmek amacıyla yapıldığını belirtti. Kızılay'ın, Türkiye'den Gazze'ye yollanan yardımların giriş işlemlerini kolaylaştırdığını ifade eden Derindere, ileriki dönemde Gazze'ye yardımlara devam edileceğini, gönderilen yardımları taşıyan yeni gemiyi beklediklerini dile getirdi.

Türk Kızılayı'ndan Gazzeli çocuklara bayramlık

87 bin çocuk giyinecek

Gazze'deki Sosyal İşler Bakan Vekili Yusuf İbrahim de hediyelerin dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada, 87 bin çocuğa bayramlık ayakkabı, kıyafet ve oyuncak dağıtıldığını belirtti.

"İyilik gemisi Gazze yolunda" sloganıyla Mersin Limanı'ndan hareket eden Lady Leyla, 3 Temmuz'da İsrail'in Aşdod Limanı'na demir atmıştı. Gemide pirinç, şeker ve un gibi temel gıda maddelerinin yanında giysi, ayakkabı ve çocuklar için oyuncaklardan oluşan yaklaşık 11 bin ton yardım malzemesi bulunuyordu.

Temmuz ve Ağustos aylarında ihtiyaç sahibi 76 bin aileye yapılan gıda yardımlarının dağıtım işlemi geçen Perşembe tamamlanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü