TSK'dan Fırat Kalkanı hakkında açıklama geldi 3 askerimiz yaralı

TSK'dan Fırat Kalkanı hakkında açıklama geldi 3 askerimiz yaralı

TSK Suriyede'ki operasyonlarına devam ediyor.Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada operasyon sırasında 3 askerimizin hafif şekilde yaralandığı duyuruldu.Açıklama 27 Eylül saat 18:00 itibariyle yayınlandı.

TSK'dan Fırat Kalkanı hakkında açıklama geldi 3 askerimiz yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Tall Ar, Amiriyah ve El Eyyubiyah’ta bulunan 4 hedefe 5 milli bombanın atıldığını, 4 binada bulunan DEAŞ unsurlarının etkisiz hale getirildiğini, DEAŞ tarafından Dron ile yapılan saldırıda ise 3 askerin hafif şekilde yaralandığını bildirdi. 

Açıklamada, 27 Eylül 2016 günü saat 18.00’e kadar meydana gelen gelişmeler şöyle kaydedildi:

İKİ BÖLGE ELE GEÇİRİLDİ

"Azaz-Rai sektöründe; Muhalif unsurlardan oluşan beş Özel Görev Kuvvet Grubu’nun güney istikametindeki ileri harekâtı saat 18.00 itibarıyla devam etmektedir.
Muhalifler tarafından, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai güneybatısındaki Tall Ar meskûn mahallinde tekrar kontrol sağlanmış ve Vukuf'un güneyindeki hakim bölge (trafo merkezi) ele geçirilmiştir. Rai batısındaki Muraygil ve Mare kuzeyindeki Tulaylin meskûn mahallerinde kontrol sağlanmasına yönelik harekât devam etmektedir."

DRONE'DAN BOMBA ATTILAR, 3 ASKERİMİZ YARALANDI

DEAŞ terör örgütü tarafından, Vukuf bölgesinde bulunan unsurlara, Drone’dan atılan bomba ile düzenlenen saldırı sonucu 3 personelin hafif şekilde yaralandığı kaydedilerek, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 30 DEAŞ terör örgütü hedefine, Ateş Destek vasıtaları tarafından 57 adet Fırtına atışı yapıldığı, toplam bin 337 hedefe 5 bin 91 atım gerçekleştiği ifade edildi.

MİLLİ İHA'LAR GÖREVDE

Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından Tall Ar, Amiriyah ve El Eyyubiyah’ta bulunan dört hedefe beş milli bomba atıldığı vurgulanarak komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan dört binada bulunan DEAŞ unsurları etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Koalisyon güçleri tarafından, Tulaylin bölgesinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik icra edilen bir hava harekâtı sonucunda bir DEAŞ terör örgütü unsuru etkisiz hale getirildiği ve DEAŞ terör örgütü unsurlarınca kullanılan bir bina imha edildiği belirtildi.
DEAŞ’tan temizlenen bölgelerde, harekâtın başlangıcından bugüne kadar Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 28 Mayın ve 981 EYP kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği belirtilerek, "Suriye sınır hattında 1 adet Bayraktar ve 1 adet Gözcü İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir" ifadesi kullanıldı.

AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürüldüğüne dikkat çekilerek şöyle denildi:
"Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir." 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü