Suriye Dışişleri Bakanından Türkiye'ye çağrı!

Suriye Dışişleri Bakanından Türkiye'ye çağrı!

Suriye Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin acilen Suriye topraklarından çıkması gerektiğini söyledi.Ülkelerinin güvenliğini sağlayamayan Şam yönetiminin bu çağrısının nasıl bir tepki alacağı ise merak ediliyor.

Suriye Dışişleri Bakanından Türkiye'ye çağrı!

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, New York'daki BM Genel Kurul Toplantılarında Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Fırat Kalkanı Operasyonu'nun sınır Suriye'nin toprak bütünlüğüne yapılan bir tecavüz olduğunu söyleyerek Türkiye'nin acilen Suriye topraklarından çıkması gerektiğini söyledi.
Mualllim, Şam Yönetimi'nin Cenevre'de imzalanan ateşkes anlaşması ve göz barış görüşmelerine bağlılığını yineleyerek BM gözetiminde tüm yükümlülüklere uyulacağını bir kez daha taahhüt etti.


'DEYR EZ ZOR SALDIRISI, ABD-IŞİD GİZLİ ORTAKLIĞI'


Dışişleri bakanı ayrıca ABD'nin başını çektiği uluslararası koalisyonun Deyr Ez Zor'daki Suriye ordusu askerlerini vurmasının da ABD ile IŞİD arasıdaki gizli bir işbirliğinin göstergelerinden biri olduğunu ifade etti. Velid Muallim, Suriye'nin terörle mücadelede gösterdiği yüksek çaba ve gayretler ile başarıya ulaşma azminin hiç olmadığı kadar yüksek olduğunun da altını çizdi.


'TERÖRLE SAVAŞTA STRATEJİK ORTAK ŞAM'DIR'


Muallim, Suriye'de terörizmle savaşta stratejik ortak olarak muhatap seçilmesi gereken aktörün Şam Yönetimi olduğunu vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü