Rus gazeteciden ilginç Erdoğan tespiti

Rus gazeteciden ilginç Erdoğan tespiti

Rus Komsomolskaya Pravda Türkiye'nin Fırat kalkanı operasyonunu yerinde incelemek için bölgeye geldi ve buradan çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.Erdoğan'ın Dünya'nın 2 devi ülkeyi parmağında oynattığını yazdı.

Rus gazeteciden ilginç Erdoğan tespiti

"Türkiye'nin operasyonunu amacı yanlnızca Rusya-Suriye sınırını korumak değil, Suriye'den tatlı bir parça koparmak." Suriye'ye giden Rus Komsomolskaya Pravda gazetesinin muhabiri Darya Aslamova, "Fırat Kalkanı" operasyonu hakkında izlenimlerini aktardı.


"BU İNSAN TARİHE GEÇTİ"


Turkrus.com'un aktardığı habere göre Türkiye'nin Suriye ile olan sınırını korumak, IŞİD'in kullandığı koridoru kontrol altına almak, Suriyeli Kürtlerin arasında bariyer oluşturmak ve Suriye'den "parça koparmak" olduğu değerlendirmesini yapan Rus muhabir, Cumhurbaşanı Erdoğan için ise, "Bu insan, uyguladığı taktiklerle artık tarihe geçti.


"DİPLOMASİ KİTABI OKUMADI, AMA KİTABINI YAZABİLİR"


Belki hayatında tek bir diplomasi kitabı bile okumadı, ama diplomasinin kitabını yazabilir" değerlendirmesi yaptı.


"İKİ DÜNYA DEVİNİ PARMAĞINDA OYNATABİLDİ"
Erdoğan'ın Rusya ile ABD arasındaki çelişkileri iyi kullanarak iki dünya devini "parmağında oynatabildiği"ni savunan Aslamova, "Erdoğan, başkalarının zayıflıklarını, şantajcının özelliklerini iyi okuma yetisine sahip" ifadelerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü