Reklamı Geç

Merkel'den AB'nin durumu hakkında itiraf geldi

Almanya Başbakanı Angele Merkel AB liderler zirvesi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.Merkel birliğin çokta iyi durumda olmadığını ve bu zirveden hemen bir çözümün çıkmasının beklenmemesi gerektiğini vurguladı.

Merkel'den AB'nin durumu hakkında itiraf geldiBratislava’da yapılacak AB zirvesinden önce konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, zirveden hemen çözüm çıkmasının beklenmemesi gerektiğini söyledi.
Merkel, “Bugün burada Bratislava ajandasını tartışacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa’nın sorunlarına çözüm bulunması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz" dedi.


İÇ VE DIŞ GÜVENLİK İLE TERÖRLE MÜCADELE


Merkel şöyle devam etti: "Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik büyüme ve işsizlik konularında daha iyi olabileceğimizi göstermek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa’daki gençlere bir şans oluşturduğunu düşünüyorum."


SINIRLARIN KORUNMASI BİZİ MEŞGUL EDECEK


"Tabi ki AB’nin dış sınırlarının korunması ve göç nedenlerinin ortadan kaldırılması konuları da önümüzdeki aylarda bizleri meşgul edecek" diyen Merkel, "Mart 2017’ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. Bratislava zirvesinin, birlikte hareket etme ve Avrupa’da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstermesini umuyorum” ifadelerini kullandı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış Arduç Deren Talu reklam arkadaşı oldu
Barış Arduç Deren Talu reklam arkadaşı oldu
Arda ile arası açılan Fatih Terim bir kez daha dede oldu
Arda ile arası açılan Fatih Terim bir kez daha dede oldu