İran'dan flaş Trump açıklaması

İran'dan flaş Trump açıklaması

Geçtiğimiz aylarda ABD flaş bir karar alarak İran'a yönelik uygulanan yaptırımları kaldırmıştı. Trump'ın görevi devir almasının ardından ABD ile İran arasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İran'dan bugün flaş bir açıklama geldi. İran'ın Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'İran'ın yaptığı füze testleri ABD Başkanı Trump'ı denemek için yapılmadı, bunu kendileri de çok iyi biliyor' denildi

İran'dan flaş Trump açıklaması

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Qasemi, Reuters'a verdiği demeçte, "İran'ın füze testi ABD'nin yeni hükümetine bir mesaj değildir. Son günlerde bazı konularda ters düşmemizden dolayı sayın Trump'ı denemeye ihtiyaç duyacak değiliz, onu çok iyi tanıyoruz." denildi.

Qasemi, Washington yönetiminin hâlâ istikrarsız bir aşamada olduğunu ve Trump'ın sözlerinin "çelişkili" olduğunu vurguladı.


"ABD hükümetinin yaklaşımını değerlendirmek için farklı uluslararası konularda nasıl hareket edeceklerini görmek için bekliyoruz" denildi.

İran geçtiğimiz cumartesi günü ülkenin Semnan bölgesinde 35 bin kilometrekareyi kapsayan bir alanda füze ve radar testleri gerçekleştirmişti.

ABD Başkanı Trump sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İran ateşle oynuyor. Başkan Obama'nın onlara karşı ne kadar kibar olduğunu kavrayamadılar. Ben öyle değilim..." ifadelerini kullanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü