Hapishanede 4 yaşındaki çocuklara işkence

Hapishanede 4 yaşındaki çocuklara işkence

Suriye'de yaşanan insanlık trajedisi her gün başka bir boyutuyla vicdanları sızlatıyor. Ülkedeki dramı bu kez Halep'teki hapsaneden kurtulmayı başaranlar anlattı. Siviller Esad rejiminin hapishanelerinde küçük çocuklara bile işkence yapıldığını söylüyor.

Hapishanede 4 yaşındaki çocuklara işkence

Suriye'de Esad rejiminin sivillere yönelik insanlık suçları birer birer ortaya çıkıyor. Esir takası ile serbest kalan siviller rejim hapishanelerinde kadın ve çocuklara işkence yapıldığını anlattı.

İngiliz Sky televizyonuna konuşan Halepliler kentten kaçarak rejim bölgelerine sığınan sivillerin tutuklanarak işkence gördüğünü söyledi. Televizyona konuşan Halepli kadın şunları söyledi:

"Anneleri ile birlikte çocuklarda hapishanedeydi. Çocuklara bile işkence yapılıyordu. Onları dövüyorlar ve zorla saatlerce ayakta bekletiyorlardı. 

Kontrol noktasında 'hepiniz teröristsiniz' diyip bizi tutukladılar. Babamı sorgu odasına alıp bıçakla işkence ettiler. 

İşkence görenler arasında 4 yaşındaki çocuklarda vardı. Çok sayıda kişi demir parmaklıkların arkasında yaşamını yitirdi. 

Uzun süre işkence görenlerin sesinin kısıldığını zannediyorduk. Ama sonra onların işkece ile öldüğünü öğrendik." dedi.

Uluslararası Af Örgütü son raporunda Şam'daki tek bir hapishanede en az 13 bin sivilin Esad rejimince idam edildiğini açıkladı. 5 yılı geride bırakan iç savaş boyunca onbinlerce sivil kayboldu birçoğu ise hapishanelerde işkence altında öldürüldü. Esad rejimi ise suçlamaları reddediyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü