Halep tekrar kuşatıldı

Halep tekrar kuşatıldı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suriye'de Beşşar Esed güçleri, devam eden çatışmalar sonrası Halep'in güneyindeki topçu birliği ve yanındaki askeri kışlaların denetimini sağlayarak kenti güneyden kontrol altına aldı ve kent merkezi kuşatma altına girdi.

Halep tekrar kuşatıldı

Suriye'de devam edn iç savaşın etkileri basına yansımaya devam ediyor Anadolu Ajansı'nın haberine göre bölgedeki çatışmalar devam ederken, Rus ve rejim savaş uçakları Şam yönetimine bağlı güçlere hava desteği verdi.

Rejim güçleri Temmuz'da, kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti. Ağustos ayında karşı saldırıya geçen muhalifler de Ramuse bölgesinde stratejik öneme sahip topçu okulu, silahlandırma külliyesi ile Beyanat Külliyesi'nin kontrolünü ele geçirerek kuşatmayı kırmıştı.

Varil bombasıyla saldırı

Öte yandan AA'ya göre Suriye ordusuna ait helikopter Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Ensari, Sukkeri ve Amiriye semtlerine varil bombasıyla saldırdı. Sivil savunma yetkililerine göre saldırıda 3 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Çok sayıda evde de hasar meydana geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü