Financial Times Demirtaş'ı sattı!

Financial Times Demirtaş'ı sattı!

İngiliz gazete Financial Times bu sefer HDP'yi ve HDP Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirdi.Financial Times'te yapılan analizde PKK ile arasında mesafe koymayan ve canlı bombalarının cenazelerine giden HDP sert bir eleştiriye maruz kaldı.

Financial Times Demirtaş'ı sattı!

Bugüne kadar yayınlarıyla Türkiye siyasetinde Erdoğan'ın görevden uzaklaşması için CHP'yi destekleyen İngiliz Financial Times gazetesi son zamanlarda rotayı HDP'ye kırmıştı.


Türkiye'deki siyasi iklimi, HDP'nin de iyi okuyamadığı ve terörle arasına mesafe koymadığı için milletin tepkisini çektiğini fark eden Financial Times HDP'yi ve Demirtaş'ı da eleştirmeye başladı. HDP lideri Demirtaş için ifadelerinin kullanıldığı Financial Times anilizinde şunlar kaydedildi:

"PKK'YLA ARASINA MESAFE KOYMADI"

"HDP'nin başarısından kısa süre sonra Erdoğan, Demirtaş ve PKK'yı ilişkilendiren bir kampanya başlattı. Stratejisi sonuç verdi. Demirtaş Kürtlerin çıkarlarından bahseden tek partinin lideri olarak kendisini konumlandırmaya çalışırken, PKK'yla arasına mesafe koymakta zorlandı."
CANLI BOMBALARIN CENAZELERİNE KATILIYORLAR

Demirtaş ve HDP milletvekilleri hakkındaki davalardan ve soruşturmalardan bahseden Financial Times, Demirtaş'ın da duruma pek yardımcı olmadığını, parti üyelerinin PKK'lı intihar bombacılarının cenazelerine katılmasının, tüm siyasi yelpazede öfke yarattığını söylüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mueller H.     2016-09-28 Financial Times Demirtaş'ı sattı! Basligi cirkin PKK'YLA ARASINA MESAFE KOYMADI, ITILIDI. E§KIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ. ÖGRENECEKLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü