Esed ve Putin katliam yaptı! 140 ölü

Esed ve Putin katliam yaptı! 140 ölü

5 yıldan bu yana iç savaşın devam ettiği Suriye'de, Esed katliam yapmaya devam ediyor. Halep'te önceki gün Esed ve Putin'in düzenlediği hava saldırısında 86 sivil ölmüştü. Bugün Halep'e yeni bir hava saldırısı düzenlendi. Bugünkü hava saldırısında çoğunluğu kadın ve çocuk olan 56 kişinin öldüğü açıklandı.

Esed ve Putin katliam yaptı! 140 ölü

Halep’te önceki gün 86 kişiyi öldüren Rus lider Putin ve kanlı diktatör Esad’ın uçakları, dün aynı yerleri bir daha vurdu. Bu sefer de çoğunluğu kadın ve çocuk olan 56 kişiyi daha katlettiler. Ölü sayısı 140'ı aştı.

Suriyeli muhaliflerin en önemli merkezlerinden biri olan Halep şehrine yönelik Rusya ve Suriye’nin ortak harekatının ikinci gününde yine katliam yaşandı. Önceki gün Halep’e yönelik büyük bir operasyon başlatacaklarını açıklayan Esad yönetimi, kendilerine Rus güçlerinin de yardımcı olacağını aktarmıştı. Katliamın ilk gününde Rus ve Esad’ın uçakları Halep’te birçok bölgeyi peş peşe vurmuş ve 86 kişiyi öldürmüştü. 200 kişinin de yaralandığı ilk günkü katliamın acısı dinmeden Rus ve Esad rejimine bağlı uçaklar dün Halep’te aynı bölgeleri tekrar bomba yağmuruna tuttu.

Rusya ve rejime ait savaş uçakları, kent merkezinde Esad güçlerinin kuşatmasındaki Bustan el Kasr, Meşhed, Kellese, Salihiyin ve Firdevs semtlerine yoğun hava saldırıları düzenledi. Sivil yerleşim yerlerini hedefleyen saldırıların ardından enkaz kaldırma çalışmalarını yürüten sivil savunma ekiplerinin ilk belirlemelerine göre, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 56 sivil hayatını kaybetti.

Kısıtlı imkanlarla sürdürülen enkaz kaldırma çalışmalarında ölü sayısının artması beklenirken, yaralıların sahra hastanelerine taşındığı ancak buralarda da büyük oranda doktor ve ilaç sıkıntısının yaşandığı bildirildi. Halep genelindeki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma ekibi yetkililerinden Necip Ensari, enkaz altında birçok insanın kaldığını ancak sürekli bombalamalar yüzünden bu kişileri kurtarma çalışmalarının sağlıklı şekilde yürütülemediğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü