Esed rejimi Halep'in yüzde 95'ini ele geçirdi

Esed rejimi Halep'in yüzde 95'ini ele geçirdi

Hergün onlarca sivilin vurulduğu Halep'te hararetli günler yaşanmaya devam ediyor. Suriye'de Esed rejimi, Rusya ve İran'ın muhalif güçlere karşı operasyon yürüttüğü Doğu Halep'te sıcak dakikalar yaşanıyor. Esed rejimi Halep'in neredeyse tamamının muhaliflerin elinden alındığını duyurdu.

Esed rejimi Halep'in yüzde 95'ini ele geçirdi

Suriye'de Esed rejimi, Rusya ve İran'ın muhalif güçlere karşı operasyon yürüttüğü Doğu Halep'te sıcak dakikalar yaşanıyor.

Suriye rejimi, Doğu Halep'in neredeyse tamamının muhaliflerin elinden alındığını ve operasyonun son aşamasına girildiğini duyurdu.

Reuters'a konuşan Suriye ordusundan bir general, askeri harekatın muhaliflerin elindeki bütün alanlar alınana kadar süreceğini söyledi. Suriyeli general ayrıca, Halep'te savaşan militanların çok az vakti kaldığını, teslim olmazlarsa öleceklerini belirtti.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Halep'le ilgili bir açıklama da Rusya Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, Halep'in yüzde 95'inin Suriye Ordusu'nun kontrolüne girdiğini duyurdu.

Rusya'dan yapılan açıklamada, 2200 muhalifin teslim olduğu ve operasyon süresince 100 bin sivilin kenti terk ettiği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü