El kadar Lüksemburg Türkiye'yi yaptırımla tehdit ediyor!

El kadar Lüksemburg Türkiye'yi yaptırımla tehdit ediyor!

Avrupa'nın en küçük ülkelerinden olan yüzölçümü Bayburt ilimiz kadar olan Lüksemburg ülkemizi ekonomik yaptırımlarla tehdit etmeye başladı.Türkiye'ye ekonomik baskı kurmak için harekete geçmeye hazırlanıyorlar.

El kadar Lüksemburg Türkiye'yi yaptırımla tehdit ediyor!

Alman Deutschlandfunk radyosuna konuşan Jean Asselborn, Türkiye ihracatının yarısının Avrupa ülkelerine gerçekleştiğini ve Türkiye'ye yapılan yatırımların yüzde 60'ının Avrupa Birliği'nden geldiğini belirtti.

EKONOMİK VERİLERİN ANKARA'YA BİR 'BASKI ARACI' OLABİLECEĞİNİ SAVUNDU

Asselborn, Türkiye'de son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler ışığında bu ekonomik verilerin Ankara'ya yönelik bir "baskı aracı" olabileceğini savunarak "Belli bir noktada sonra bu baskı aracını kullanmaktan başka çaremiz kalmayacak" ifadelerini kullandı.

DWelle Türkçe'ye göre,  

açıklamaları sırasında Türkiye'deki gelişmeleri sert dille eleştiren Jean Asselborn, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kendini devlet içinde mutlak bir güç olarak gördüğünü ve hukuk devleti kurallarını devre dışı bıraktığını" iddia etti.

ASSELBORN'DAN HDP OPERASYONU YORUMU

Asselborn HDP'li eşbaşkanlar ile milletvekillerinin tutuklanması üzerine yaptığı açıklamada, Türkiye'yi ‘Nazizmi hatırlatan' yöntemler kullanmakla suçladı.

'BENZER YÖNTEMLER NAZİ YÖNETİMİ SIRASINDA KULLANILIYORDU'

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn Alman Radyosu'na yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbe girişimiyle ilişkili olduğu savı ile işlerinden atılan insanların isimleri açıklandığı için yeni iş bulma şansından yoksun olduklarını belirtip ‘‘Açıkça söylemek gerekirse benzer yöntemler Nazi yönetimi sırasında kullanılıyordu. Türkiye'deki Temmuz'dan sonraki gelişmeler çok çok kötüye gidiyor. Bizim AB olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil'' diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü