Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son derece kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son derece kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıya ilişkin , " Birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz" dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, "ülkemize duyduğumuz sonsuz güven ve sevgiyi sarsmayı hedef alan terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaklardır" açıklamasında bulundu. Kılıçdaroğlu, hükümeti de sert şekilde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son derece kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, İstanbul'da gece kulübüne yönelik terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı; "Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya çalışıyorlar" dedi. 

Erdoğan, birlik ve beraberlik mesajı verdiği acıklamasında, "bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz. Terörle mücadelesini sürdürmekte olan Türkiye, vatandaşlarının güvenliğini ve huzurunu sağlamak için bölgede de ne gerekiyorsa yapmak konusunda son derece kararlıdır" ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı, "Ülke ve millet olarak, terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin sadece silahlı saldırılarına değil, onların ekonomik, siyasi, sosyal saldırılarına karşı da sonuna kadar mücadele edeceğiz. İstanbul’daki vahşi saldırı, terörün ayrım yapmadan kan dökmeyi, can almayı, can acıtmayı hedeflediğini açıkça ortaya koymuştur" diyerek saldırıyı kınadı. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu: "Doğrudan gündelik hayatımıza ve yaşam alışkanlıklarımıza saldıran, ülkemize duyduğumuz sonsuz güven ve sevgiyi sarsmayı hedef alan terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaklardır.Terör örgütlerini, toplumsal dayanışmamız, köklü demokrasimiz ve laik aklın eşsiz birikimiyle bertaraf edeceğiz" dedi. 

CHP Lideri, Türkiye'nin terör örgütlerinin açık hedefi haline geldiğini belirterek, hükümetin terörle mücadele politikasını eleştirmeyi sürdürdü. Kılıçdaroğlu, "Her terör saldırısı sonrası yapılan açıklamalar ve alındığı, alınacağı söylenen önlemler adeta terör örgütlerine bir sonraki saldırıları için cesaret vermektedir. Bu durumun nedeni hükümetin akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasının bulunmamasıdır. Öte yandan, terör saldırıları sonrasında ahlaki ve vicdani bir yükümlülük gereği yetki sahiplerinin hesap vermiyor, görevlerinden çekilmiyor oluşları da mücadelede zaaf yaratmaktadır" değerlendirmesinde bulundu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü