Çavuşoğlu Kerry ile telefonda görüştü

Çavuşoğlu Kerry ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptı.Görüşmede Suriye ve bölgede yaşanan gelişmeler ele alındı.

Çavuşoğlu Kerry ile telefonda görüştü

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, 17. Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi’ne katılmak için Venezuela’da olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile telefonda görüştü.
ABD tarafının talep ettiği görüşmede, çatışmaların durdurulması mutabakatının uygulanmasıyla Suriye’de ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılması başta olmak üzere Suriye’deki güncel gelişmelerin ele alındığı belirtildi.
Bakan Çavuşoğlu'nun görüşmede, rejimin çatışmaların durdurulması mutabakatına ilişkin ihlâllerinin devam ettiğine de dikkat çektiği ifade edildi.


ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de ilân edilen 7 günlük ateşkesin 48 saat uzatılması konusunda Perşembe günü anlaşmıştı.
Birleşmiş Milletler, Türkiye-Suriye sınrındaki ara bölgede bekleyen insani yardımların geçişine izin vermediği için Esed rejimini eleştirmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü