Çantalar dolusu kokain sahile vurdu

Çantalar dolusu kokain sahile vurdu

İngiltere'de yaşanan olay herkesi şaşırttı. İngiltere'nin Norfolk kentinde, sahile vuran çantalardan 360 kilogram kokain çıktı. Geçen yıl İrlanda'nın batı sahilinde bulunan bir kapsülden de yaklaşık 4 milyon 500 bin sterlin değerinde kokain çıkmıştı.

Çantalar dolusu kokain sahile vurdu

İngiltere Ulusal Suç Ajansından (NCA) yapılan açıklamada, ülkenin doğu  kıyısındaki Norfolk'ta sahile vuran çantalarda, 50 milyon sterlin değerinde 360  kilogram kokain bulunduğu bildirildi.


Kentin Hopton Bölgesi'nde sahilde birkaç çanta bulan bir vatandaşın  ihbarı üzerine harekete geçen emniyet birimlerinin yaptıkları incelemede,  çantalarda kokain olduğunu tespit ettiği ifade edildi. Araştırmayı genişleten  emniyet birimlerinin bugün de kentin Caister Bölgesi'nde yine sahile vuran kokain dolu paketlere ulaştığı kaydedildi.

Çantaların sahile nasıl ulaştığı sorusuna cevap arayan NCA ekiplerinin  soruşturmayı Norfolk polisi, sınır gücü emniyeti ve sahil koruma birimleriyle iş  birliği halinde sürdürdüğü açıklandı.

Geçen yıl İrlanda'nın batı sahilinde bulunan bir kapsülden de yaklaşık  4 milyon 500 bin sterlin değerinde kokain çıkmıştı. 2008'de de İngiltere'nin  güney batı ucundaki Cornwall kentinin sahillerine toplam değeri 7 milyon sterlini  bulan bir dizi paket vurmuştu.

İngiliz güvenlik birimlerinin bugüne kadar tek seferde ele geçirdiği  en büyük kokain miktarı ise 3 ton olmuştu.

2015 yılında İskoçya açıklarındaki "MV Hamal" adlı teknede ele  geçirilen 500 milyon sterlinlik kokainle bağlantılı olarak 2 Türk uyruklu  yakalanmış ve 20 yıl hapse mahkum edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü