Berlin saldırısında flaş gelişme!

Berlin saldırısında flaş gelişme!

Berlin'de Noel pazarına yapılan saldırı hakkında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Noel pazarına yapılan tır saldırısının zanlısı Tunuslu Anis Amri ile temasta olduğundan şüphelenilen bir kişi gözaltına alındı. Aramalar sonucunda, bu kişinin, söz konusu saldırıya dahil olabileceği yönünde işaretlerin bulunması nedeniyle gözaltına alındığı ifade edildi.

Berlin saldırısında flaş gelişme!

Federal Başsavcılık makamından yapılan açıklamada, Federal Kriminal  Dairesine bağlı polislerin, Amri'nin cep telefonunda kayıtlı 40 yaşındaki Tunus  vatandaşının iş yerinde ve evinde arama yapıldığı belirtildi.

Aramalar sonucunda, bu kişinin, söz konusu saldırıya dahil olabileceği  yönünde işaretlerin bulunması nedeniyle gözaltına alındığı ifade edildi.

Gözaltına alınan Tunuslunun, saldırıda ne şekilde yer aldığının,  incelemenin ardından anlaşılacağı belirtilen açıklamada, bu kişi hakkında  tutuklama emrinin çıkarılıp çıkarılmayacağına da yarın akşama kadar sürecek  inceleme sonucunda karar verileceği kaydedildi.

Öte yandan Alman basınında yer alan haberlerde, Amri'nin Berlin’den  kaçtıktan sonra İtalya'ya gitmeden önce Hollanda’ya uğrayıp uğramadığının  araştırıldığı ifade edildi.

Saldırıda hayatını kaybeden 12 kişi arasında Alman vatandaşların yanı  sıra birer İtalya, İsrail, Polonya, Çekya ve Ukrayna vatandaşı da bulunuyor.

Yaralıların ABD, İsrail, İspanya, İtalya, İngiltere, Macaristan,  Finlandiya, Fransa ve Lübnan vatandaşlarından oluştuğu ancak hangi ülkeden kaç  yaralının bulunduğu bilgisinin henüz paylaşmadığı ifade edildi.

Berlin'de geçen hafta bir tırın Breitscheidplatz Meydanı'ndaki Noel  pazarına girmesi sonucu 12 kişi hayatını kaybetmiş, 48 kişi yaralanmıştı.

Saldırgan, olayın ardından kaçmış ve 4 gün sonra İtalya’nın Milano  kentinde polisle girdiği silahlı çatışmada ölü ele geçirilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü