Aydın Doğan medyası yine durmuyor

Aydın Doğan medyası yine durmuyor

Aydın Doğan'a ait olan Hürriyet Gazetesi çarpıcı ve gerginliği artırıcı bir habere imza attı.Karargah Rahatsız başlığı ile yayına çıkan Hürriyet gazetesine tepkiler gecikmedi.

Aydın Doğan medyası yine durmuyor

Aydın Doğan ve medyası dün yeni bir skandala daha imza atti. Hürriyet Gazetesi dün "Karargâh Rahatsız” başlığıyla çıkarak hükümet ile Genelkurmay arasında gerilim olduğu provokasyonuna imza attı.  Askeri siyasete sokma çabası olarak yorumlanan haber sosyal medyadan da büyük tepki aldı. Adeta sivil otoriteye meydan okuyan haberin asker içinde hala vesayet peşinde olanların varlığını ispatlar nitelikte.  

KRİZ ARAYIŞINA GİRDİLER 

Doğan Grubu'na yönelik FETÖ operasyonunun hesabını hala veremeyen Doğan medyası Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Hasan Karakaya’nın vefatının ardından Genelkurmay Başkanlığı adına taziye telefonu açtırması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışı ziyaretlerine katılması ve Kardak'a yapılan ziyareti bile kriz varmış gibi göstermeye çalıştılar. 

Başörtüsüne saldırdı

Hürriyet'in başörtüsü takıntısı yeniden alevlendi. Geçtiğimiz günlerde TSK'daki başörtüsü yasağının kaldırılmasını, Karargâhın görüşü alınmadan yapıldığını iddia ederek adeta askerin rahatsız olduğu imajı vermeye çalıştıldı.  Hürriyet, bu manşetiyle tekrardan toplumu kutuplaştırmaya başladı.

ALGI OPERSAYONU YAPTI 

Genelkurmay zon zamanlarda muhalefetten gelen birçok eleştiriye cevap vermişti. Hürriyet bunu bile algı operasyonu haberinde kullandı. Genelkurmay'ın cevaplarını ordu içerisinde krize, rahatsızlığa yol açıyor gibi vererek asıl hedeflerini gözler önüne serdiler.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü